Kontseptsioon

This post is also available in: English, Portuguese, Brazil

KoosMeSärame on kontseptuaalne heegeldatud kaelasoojendajate kollektsioon välja töötatud ja valmistatud Kristi Kuusk (EKA magistrant, moedisain) ja Stela Dias Fernandes (USP, São Paulo) poolt, et esitleda ideed, mis on saanud inspiratsiooni  lumehelvestest ja armastusest. Kollektsioon koosneb kaelasallidest ja nende paarilistest, aksessuaaridest mis omavahel suhtlevad ja ilmestavad inimsuhete olulisust. Teosed sõna otseses mõttes süttivad põlema LED-idega kui on omavahel kontaktis.

KoosMeSärame või TogetherWeShine inglise keeles või JuntosNósBrilhamos portugali keeles kaelasalle, aksessuaare on mõeldud kasutama emad ja tütred, õed, sõbrannad, vanaemad ja lapselapsed või kes iganes sooviga väljapoole särada seda õnnetunnet, mis valdab südant armastatuga (taas)kohtudes.

Kollektsioon rõhutab värvikalt kuidas tehnoloogia, peale inimeste eraldamise (nagu üldiselt usutakse ja nõustutakse), saab edukalt ka neid liita. KoosMeSärame on tehtud huvitava kooslusega segades vanu traditsioone (heegeldamine, kudumine) uute tehnoloogiate (LED, elektriniit, lülitid), et näidata kuidas generatsioonid (nii tehnoloogia, oskuste kui inimeste mõistes) saavad koos töötada ja teinetesist toetades särada.

INSPIRATSIOON

KoosMeSärame on inspireeritud lumest ja armastusest. Kollektsioonis on läbivalt kasutatud erinevate temperatuuride lumehelbe vormi ja selle tunnetus viitab lume pehmusele ja kaitseomadusele. Eriline inspiratsiooniallikas on lumehelves pimedas ning see kuidas ta paistab väikese tulukesena valguse peegelduses.

Kollektsiooni osade nimed tulenevad autorite elus olnud või olevatest armastatud nais-karakteritelt kes, kasutades  Gil Scott-Heroni (“On Coming From A Broken Home”) sõnu on enam kui sünnitanud nad, on andnud elud neile: vanaemad, emad, ja lähedasest suhtest teist-tüüpi nais-karakteriga: õelt.

Sel põhjusel on kollektsiooni esitlusele palutud ka erinevate kehatüüpide ja vanuse, välimusega inimesed, et murda moe stereotüüpe ja rõhutada ilu erinevustes.

Kristi ja Stela töö valmis Brasiilias, São Paulos.

KoosMeSärame väljapanekut on veebinäitusena võimalik külastada 01.08.2010 – 01.11.2010 aadressil: http://tinyurl.com/KoosMeSarame või http://togetherweshine.pambu.ee/?lang=et

Post to Twitter Post to Yahoo Buzz Post to Digg Post to Facebook

Comments are closed.